Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Kategori: Saç / Saç Bakımı - 239Yorum Yazın

Saçlarınızı sabah yıkayıp çıktınız ancak birkaç saat sonra saçınızın yağlandığını ve sönük göründüğünü fark etmeniz canınızı mı sıkıyor? O halde yağlı saçlar için önerilerimizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz!

Yağlı saçları için saçı derinlemesine temizleyen iyi şampuanlar bulunmaktadır. Saçlarınızı günlük olarak bu tarz bir şampuanla yıkayabilirsiniz ancak saç kremi kullanıyorsanız sadece saç uçlarına sürmeye özen göstermelisiniz zira kremler saçları daha çabuk yağlandırmaktadır. Ayrıca 2 ayda bir şampuan markanızı değiştirmeniz yararınıza olabilir çünkü sürekli aynı markayı kullanırsanız belli bir süre sonra alışkanlık kazandırabilirsiniz. Yağlı saçlar için saç kesimi önerisi olarak kısa saç kesimleri ideal kesimleri olarak önerilmektedir. Ayrıca kısa saç modellerinde acil durumlarda saç bandı ile harika modeller yaratmak da mümkün. Çabuk yağlanan saçlar için taze naneyi 1 litre kaynamış suyun içine atıp, soğuduktan sonra naneleri içinden çıkarıp durulama suyu olarak kullanabilirsiniz.

Saçları kurutma işleminde saç derisinden uçlarına doğru kurutmak yerine saç uçlarından yukarıya doğru kurutmanızı tavsiye ederiz.


Senem Kökten

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!